تبلیغات
دوران نزدیك به ظهور - کسانی که عمرهای طولانی داشته اند؟
 
 
 


اللهم عجل لولیک الفرج

کسانی که عمرهای طولانی داشته اند؟

جهت اطلاع بیشتر و دقیقتر رجوع شود به: کتاب گرانسنگ «خورشیدمغرب»، ص 240، تألیف دانشمند و نویسنده ی فرزانه و معاصر، محمدرضا حکیمی و کتاب «او خواهد آمد»، ص 89، هم چنین کتاب «امام مهدی علیه السلام حماسه ای از نور» از شهید صدر، «نوید امن و امان» و «امامت و مهدویت» از آیت الله صافی، «دیرزیستی حضرت مهدی علیه السلام» از مهدی کامران، «منتظر جهان و راز طول عمر» از سید احمد علم الهدی، «چند مقاله» از علامه طباطبایی، «مهدی علیه السلام رهبر بزرگترین انقلاب جهان» از حسن شجاعان و «طول عمر امام زمان علیه السلام» از علی اکبر مهدی پور.
در تاریخ انسان، به نامهای بسیاری برخورد می کنیم که در این جهان، قرنهای طولانی زیسته اند که مورخین نام آنان را برشمرده و سرگذشت برخی را نیز نوشته اند، همانگونه که برخی از علماء در کتابهای خویش، بخش خاصی را تنها بدانها اختصاص داده و تحت عنوان «سرگذشت کسانی که طول عمر طولانی داشته اند» به ترسیم سرگذشت زندگی آنها پرداخته و برخی از امور مربوط بدانان را آورده اند و این واقعیت را یادآورد شده اند که عمر طولانی برای انسان یک پدیده عجیب و غریبی نیست، بلکه در برخی روزگاران یک پدیده ی طبیعی و عادی بوده است.
ما در اینجا نام برخی از آنان را بطور فشرده می آوریم:
1- حضرت آدم که 930 سال در این جهان زیست.
2- حضرت سلیمان نیز 930 سال زندگی کرد.
3- لقمان حکیم، 4000 سال و برخی نیز 400 سال نوشته اند.
4- ربیع بن ضبع، 380 سال.
5- شدادبن عامر 900 سال.
6- عمربن عامر، 800 سال.
7- قس بن ساعده، 600 سال.
8- عزیز مصر، 700 سال.


9- ریان بن عزیز مصر، 1700.
10- لقمان عادی 560. [1] .
و بسیار دیگری که تاریخ نام آنان را نگاشته و هر کدام صدها سال در این جهان زیسته اند که ما نیازی به ترسیم نام آنان نمی نگریم و به همان بیان قرآن شریف و داستان نوح علیه السلام بسنده می کنیم که برای هر حقیقت جوی باایمانی، بسنده است.


[1] برای توضیح بیشتر به: اکمال الدین، ج 2، ص 523 به بعد و کتاب بحارالانوار، ج 51، ص 225 به بعد مراجعه شود.[ ]
ن : رضا
ت : پنجشنبه 21 اردیبهشت 1391
 
 
 
 
محمد بن حسن عسکری (عج) آخرین امام از امامان دوازده گانه شیعیان است. در ١۵ شعبان سال ٢۵۵ هـ.ق در سامرا به دنیا آمد و تنها فرزند امام حسن عسکری (ع)، یازدهمین امام شعیان ما است. مادر آن حضرت نرجس (نرگس) است که گفته اند از نوادگان قیصر روم بوده است. «مهدی» حُجَت، قائم منتظر، خلف صالح، بقیه الله، صاحب زمان، ولی عصر و امام عصر از لقبهای آن حضرت است.