تبلیغات
دوران نزدیك به ظهور - انقلاب مهدی و دگرگونی روابط اجتماعی (بخش دوم)
 
 
 


اللهم عجل لولیک الفرج

انقلاب مهدی و دگرگونی روابط اجتماعی (بخش دوم)
انقلاب قیامت، گروهی را بالا می‏برد و فراتر از گروهها و طبقات قرار می‏دهد و گروهی را از اریكه قدرت به پایین می‏كشد و زیردست می‏سازد; انقلاب جهانی و نهایی موعود آخرالزمان نیز چنین است و بدون هیچ كمی و كاستی و یا سهل‏انگاری و چشم‏پوشی، سلطه‏طلبان قدرتمند را به زیر می‏افكند و فرودستان محروم را بر مراكز قدرت حاكم می‏سازد. در انقلاب، نهایی انقلابیون به خاطر معیارهای دقیق الهی كه بر جان و روان آنها حاكم است و دین‏باوری راستینی كه در ژرفای روحشان نفوذ كرده است، هیچ‏گاه از راه اصلی و الهی خویش غافل نمی‏مانند و جهت‏حركت‏خود را عوض نمی‏كنند. بنابراین مشكل اصلی انقلابهای تاریخ كه پس از رسیدن به قدرت، گذشته خویش را پس پشت می‏افكنند و به همه معیارها و اصول انقلاب خود پشت می‏كنند، پیش نمی‏آید و طبقه فرودست انقلابی همواره انقلابی می‏ماند. این انقلاب كه در انتظار بشریت است و بشریت نیز در انتظار آن است در این آیه از قرآن مطرح گردیده است: «و نرید ان نمن علی‏الذین استضعفوا فی الارض و نجعلهم ائمة و نجعلهم الوارثین‏» (2) ما می‏خواهیم تا به مستضعفان زمین نیكی كنیم یعنی آنان را پیشوایان سازیم و وارث برای زمین.

ادامه مطالب در پست بعدی...
منبع:          http://www.montazeran.ir/2008-09-21-13-27-40/sokhanrani/348-degargoniravabet.html


[ ] | [ کلمات کلیدی ] : امام زمان-انقلاب امام زمان-دوران آخرالزمان-عصر ظهور-ظهور امام زمان-وقایع آخر الزمان-ظهور آخرین امام-
ن : رضا
ت : سه شنبه 7 آذر 1391
 
 
 
 
محمد بن حسن عسکری (عج) آخرین امام از امامان دوازده گانه شیعیان است. در ١۵ شعبان سال ٢۵۵ هـ.ق در سامرا به دنیا آمد و تنها فرزند امام حسن عسکری (ع)، یازدهمین امام شعیان ما است. مادر آن حضرت نرجس (نرگس) است که گفته اند از نوادگان قیصر روم بوده است. «مهدی» حُجَت، قائم منتظر، خلف صالح، بقیه الله، صاحب زمان، ولی عصر و امام عصر از لقبهای آن حضرت است.